Spółka „Targowiska” informuje, iż od najbliższej soboty tj. 10 października 2020r.  na Plac Bernardyński wraca ekologia.

Będzie to  inauguracja nowego targu eko-żywności pod nazwą EKOLOGICZNY TARG BERNARDYŃSKI.

W sobotę od rana na terenie targowiska na  Placu Bernardyńskim pojawią się wystawcy oferujący żywność ekologiczną i inne produkty eko.

Swój udział zapowiedzieli producenci oferujący między innymi: ekologiczne wędliny wieprzowe, dziczyzna, nabiał owczy, krowi i kozi, chleby i inne wypieki, octy, musztardy, syropy, konfitury, oleje, oliwy, zakwasy, mętne soki tłoczone, miody, kiszonki, chleby wypiekane na mące orkiszowej i żytniej, miody, wyroby i kosmetyki z lawendy, herbaty, mieszanki ziołowe, kiełki, pestki słonecznika, dyni i wiele innych ekologicznych smakowitości.

Przy okazji tej inauguracji zapraszamy Państwa (zarówno dzieci jak i dorosłych)  na Plac Bernardyński  do udziału w  kolejnych warsztatach ekologicznych, które poprowadzimy w godzinach 9.00-13.00:

-warsztaty tworzenia własnej EKO-TORBY

-warsztaty tworzenia  doniczek z materiałów recyklingowych

-warsztaty tworzenia  koszyczków z  wikliny papierowej.

string art czyli  warsztaty tworzenia  przestrzennych obrazów z materiałów recyklingowych.

Mamy nadzieję, że nowy EKOLOGICZNY TARG BERNARDYŃSKI na dobre wpisze się w krajobraz Placu Bernardyńskiego i będzie cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.