Spółka „Targowiska” Sp. z o.o. zaprasza Państwa do udziału w organizowanym już po raz szósty Jarmarku Wielkanocnym w Poznaniu.

Tym razem będzie nieco inaczej niż w latach ubiegłych, gdyż wychodząc naprzeciw Państwa sugestiom skróciliśmy nieco termin jego trwania z 13 do 9 dni. Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w sobotę 17 marca i potrwa do niedzieli 25 marca. Zmianie ulegnie także lokalizacja Jarmarku Wielkanocnego- w tym roku odbędzie się on na Placu Wolności w Poznaniu.

Zmiana miejsca organizacji Jarmarku podyktowana została koniecznością przeprowadzenia w miesiącu marcu prac inwentaryzacyjnych i geoskanowania płyty Starego Rynku w celu przygotowania jej do kompleksowej rewitalizacji. Decyzją władz Miasta wszystkie zwyczajowo organizowane na Starym Rynku imprezy na czas trwania remontu jego płyty muszą znaleźć inne miejsce na organizację.

Mając jednak na uwadze masowe zainteresowanie ostatnim Betlejem Poznańskim, które częściowo odbywało się właśnie na Placu Wolności jesteśmy przekonani, że ta właśnie lokalizacja jest optymalną dla tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

Zapraszamy Państwa do przesyłania zgłoszeń udziału

Zgłoszenie udziału

Regulamin Jarmarku Wielkanocnego 2018

Atrakcje:

Część handlowa jarmarku to 37 wystawców w drewnianych domkach handlowych oraz w stoiskach własnych. Głównie będą to osoby z Polski, ale także rękodzielnicy z Ukrainy (wianuszki, opaski, szklane figurki, upominki ręcznie malowane na drewnie), siostry zakonne z Monasteru w Mińsku (Białoruś)- ikony, dewocjonalia, ceramika, jajka, pamiątki, chusty, szale; litewskie wędliny i chleby z Wilna; wielkanocne pierniki ( tak tak to nie pomyłka- istne piernikowe kury, kogutki i jajka); naturalne przyprawy i zioła; herbaty i kawy ze SriLanki (również degustacje); rękodzieło z Indii i Nepalu- (odzież, ozdoby); antyki i starocie; miody i produkty pszczele z okolicznych pasiek; autorska biżuteria i ozdoby; popularne wśród odwiedzających oscypki i sery regionalne (także grillowane serwowane  z żurawiną); chałwa turecka; tradycyjne wędliny z Podlasia- chleb wiejski, smalec, kresowy kwas chlebowy; ciekawostka- wypiekane z ciasta koszyczki wielkanocne; zające, kury z siana, słomy, kosze, koszyki, serwety itp. bazie, palmy; rękodzieło w  drewnie i  ceramice; kuchnia regionalna: kiełbasa z grilla,  ziemniaki w mundurkach z gzikiem, szaszłyki, żurek, bigos, pajda chleba; kurtosze-kołacze węgierskie ciasta; frytki belgijskie, szczypce krabów, krewetki;zakręcony ziemniak; świeże owoce w czekoladzie; ręcznie szyte zabawki; rękodzieło wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne; kuźnia z Międzylesia, która prezentuje rzemiosło kowalskie.

W drugi weekend Jarmarku czyli 24-25 marca na Placu Wolności stanie jurta mongolska, w której będzie można zapoznać się z techniką powstawania ozdób i drobnych narzędzi z kamienia, kości, rogu itp., mieszkańcy jurty przygotują pokaz farbowania, przędzenia i tkania z wełny, a dzieci będą mogły posłuchać baśni i legend.

Program: